Aktualności

woda mineralna, cytryna, limonka, lemoniada, małopolskie centrum hipertermii,

 

O tym, że należy pić dużo wody, wie prawie każdy. Tylko czy w rzeczywistości zdajemy sobie sprawę z tego, jakie korzyści czerpie organizm z odpowiedniego nawodnienia, a zarazwem, jakie negatywne skutki pociąga za sobą odwodnienie? W niniejszym artykule chcę pokazać, jak zmienia się funkcjonowanie organizmu przy różnym poziomie jego nawodnienia, zwrócić uwagę na to co pić, w jakiej ilości oraz jak zapobiegać niedoborom wody.

pomidor, czerwony, włochy, małopolskie centrum hipertermii

 

Kolor warzyw czy owoców, które spożywamy ma duże znaczenie. Te o czerwonej barwie cechują się przede wszystkim właściwościami przeciwutleniającym dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów. Czerwone warzywa szczególnie te o intensywnej barwie, regulują pracę serca oraz stabilizują ciśnienie krwi. Intensywna barwa świadczy również o wyższej zawartości związków o charakterze prozdrowotnym. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, zaleca się włączenie do diety większych ilości czerwonych warzyw i owoców.

 

herbata zielona, filiżanka, małopolskie centrum hipertermii, rak prostaty

 

Rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Guz ten rozwija się powoli oraz często - bezobjawowo. Wczesnemu wykrywaniu raka służy regularne badanie gruczołu krokowego co najmniej raz w roku.

Po przeprowadzeniu wielu badań epidemiologicznych stwierdzono, że rak prostaty jest związany z odżywianiem. Częściej nowotwór występuje u pacjentów, których dieta była bogata w tłuste mięso oraz przetwory mleczne.

pokrzywa, witamina c, żelazo, anemia, małopolskie centrum hipertermii, hipertermia

 

Niedokrwistość jest chorobą, która charakteryzuje się zbyt małą produkcją hemoglobiny w czerwonych krwinkach. Około 40 % pacjentów onkologicznych ma problem z występującą anemią, przez co leczenie nie jest tak skuteczne jak u osób wolnych od niedokrwistości.

Pierwszym objawem anemii jest nieustające zmęczenie. Ogólne osłabienie organizmu, senność oraz problemy z wysypianiem się są spowodowane niedotlenieniem, gdyż spada ilość obecnych we krwi czerwonych krwinek, które transportują tlen po całym organizmie.

borelioza, leczenie boreliozy, hipertermia, małopolskie centrum hipertermii

 

Oczywiście podstawą leczenia boreliozy jest antybiotykoterapia. Leczenie takie należy prowadzić w osłonie probiotycznej w bardzo dużych dawkach oraz długoterminowo – czyli nawet 3 – 4 tyg. po zaprzestaniu stosowania antybiotyku, aby zabezpieczyć pacjenta przed powikłaniami tj. głównie zakażeniem grzybiczym głównie wszystkim przewodu pokarmowego.

winogrona, banany, jabłka, owoce, rak trzustki, dieta przy raku trzustki

 

Trzustka jest gruczołem, który odpowiada za wytwarzanie hormonów takich jak: insulina i glukagon. Ponadto pełni funkcję zewnątrzwydzielniczą, czyli jest odpowiedzialna za produkcję soku trzustkowego. Uszkodzenie trzustki powoduje zaburzenie tych funkcji, co skutkuje pogorszeniem trawienia pokarmów, szczególnie tłuszczów. Zbyt mała liczba funkcjonujących komórek gruczołowych w tym narządzie może prowadzić do powstania cukrzycy.

Dieta stosowana przy raku trzustki, powinna być tak skomponowana, by nie obciążała układu pokarmowego.

polineuropatia, małopolskie centrum hipertermii, hipertermia, leczenie raka, thiogamma, kwas alfa-liponowy

Polineuropatia to uszkodzenie obwodowego układu nerwowego, wraz z objawami jakie temu uszkodzeniu towarzyszą. Gdy dotyczy pojedynczego nerwu nazywana jest mononeuropatią. W przypadku uszkodzenia symetrycznego lub niesymetrycznego wielu nerwów wraz ze splotami i korzeniami nerwowymi, mowa właśnie o polineuropatii.

 

Przyczyn polineuropatii dopatrywać należy się w jednostkach chorobowych, którym towarzyszy, ale nie tylko. Wyróżnia się kilka rodzajów polineuropatii:

Szanowni Państwo,

wiemy już, że pacjenci z tą samą chorobą nowotworową różnie reagują na podawaną według określonego protokołu chemioterapię. Stosowane dziś cytostatyki nie zawsze skutecznie niszczą komórki nowotworowe, zabijając jedynie pewną ich liczbę i powodując często jedynie zmniejszenie objętości guzów. U większości pacjentów rozwija się ponadto oporność na stosowane leczenie, przez co pozostają narażeni na efekty uboczne terapii, nie mając jednocześnie szans na wyleczenie czy nawet poprawę stanu zdrowia.

mleko sojowe, soja, małopolskie centrum hipertermii, leczenie raka, naturalne metody leczenia raka

 

Profilaktyczne badania takie jak mammografia, ultrasonografia i badania palpacyjne pozwalają na wczesne rozpoznanie nowotworu piersi. Niestety nadal w większości przypadków chorobę wykrywa się już w stopniu zaawansowanym. Jednym z głównych czynników predysponującym do wystąpienia raka piersi są błędy żywieniowe. Dlatego nawet niewielka zmiana w codziennej diecie, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór.

 

Strony